VOJTA BRÁZDA

kytara

  • Facebook - White Circle

1.listopad 1994 Habartov

Muziku jsem od malička vnímal s velkým zájmem. Rockovou muziku jsem začal poslouchat až ve 4. třídě ZŠ a to přesně tehdy, když jsem sáhl do tátovy poličky s CD a vytáhl jsem desku Suma Sumárum od Kabátu. Když po nějaké době táta donesl domů sadu několika záznamů koncertů Kabátu na DVD a já jsem tam uviděl ty kytary, hlavně bílou Gibson Explorer Tomáše Krulicha, tak jsem okamžitě zatoužil stát se kytaristou. S přibývajícím věkem jsem samozřejmě začal objevovat další muziku, hlavně tu zahraniční. Nejblíže mi byly kapely Metallica, Accept, Judas Priest, HammerFall, Ozzy Osbourne... a další.
 

Moje první vystoupení bylo v prosinci roku 2008 na školní akademii, která se konala v obecním sále v obci Krajková na Sokolovsku, kde jsem vyrůstal a chodil do školy. Byl jsem v 8. třídě, na kytaru jsem hrál už dva roky. Tehdy jsem poprvé stál na pódiu a ten skvělý pocit si vybavuju dodnes. První opravdová kapela ve které jsem působil, se jmenovala HugeRat a hráli jsme dost tvrdý hard-core. Bylo mi 17 let a v této kapele jsem se podílel na tvorbě původního repertoáru. Vyhráli jsme Hitparádu Karlovarské rockové mapy a to jak cenu poroty, tak i cenu diváků. Do živého finále o čtyřech kapelách jsme se probojovali hlasováním na Facebooku z celkového počtu kolem 30 kapel z celého kraje. Výhra nám zajistila natočení singlu, následně videoklip, také živý rozhovor do Českého Rozhlasu a několik letních festivalů včetně jednoho v Loketském přírodním Amfiteátru. Dále jsem hrál na basu v rockové kapele The Roadkill, dva roky jsem byl kytaristou kapely Candor a zatím nejvážnějším působištěm byla kapela latinského názvu Liberate, kde jsem strávil šest skvělých let.
 

Snažím se vážit si i maličkostí a užívat si přítomnost, protože můj pohled je ten, že když se poženu za vysokým cílem, tak by mi mohla ta přítomnost docela rychle unikat.

002.jpg