top of page
Adam

7. říjen 1962   Praha

Nástroje:

 

Baskytary: Vester - 4 str.; Lee Hooker - 4 str.; Libor Kobrle- 5 str.

Aparát: Carvin 600w

Vysílačka: Nady

  • Facebook - White Circle
Karel.jpg

V roce 1976 jako bubeník s kamarády zakládám kapelu, kterou jsem později nazval Vitacit. Z bicích jsem přešel na baskytaru. Do roku 1982 jsem se autorsky podílel na většině repertoáru Vitacitu, pak už jsem musel jít sloužit vlasti.

Po vojně jsem se do Vitacitu už nevrátil, přišel jsem do Mopedu. 3 roky poté v ´89 jsem přijal nabídku Ládi Křížka do Kreysonu, který se rozjížděl s velkými ambicemi. Aranžersky jsem se podílel na albech Anděl na útěku a Křižáci. Kreyson se ale po čase rozpadl a v roce 1994 jsem se vrátil do Vitacitu. Nahráváme alba Navostro a Zaživa mrtví. V roce 1998 Vitacit definitivně končí a já koncem toho roku hraju v libereckým Krucipusk s kterým nahrávám album "4".

Když jsme u toho nahrávání, tak jsem hrál taky na sólových deskách Aleše Brichty od kterého jsem dostal nabídku do jeho projektu Grizzly. Tam jsem zakotvil i po přeměně na Aleš Brichta Band až do roku 2011, kdy Máča rozjížděl znovuzrozený Motorband.... S Máčou jsme hráli v Kreyson, pak ve Vitacit a v ABband. Produkoval jsem Motorbandu album Satisfakce a na něm i na pozdější desce Heart of the machine jsem nahrál basy.

bottom of page