top of page

V roce 1986 vzniká v severočeských Teplicích skupina Motorband, jejíž hvězda začíná strmě stoupat a během dvou let se skupina ve složení: Kamil Střihavka /zpěv/, Libor Matejčík /kytara/, Tomáš Krulich /kytara/, Tomáš Jarolím /baskytara/, Daniel Hafstein /bicí/ hrající tehdy populární speedmetal stává stálicí československé metalové scény spolu s takovými kapelami jako Arakain, Citron nebo Vitacit. Vrcholem tohoto období se stává soutěž Rockfest, kdy hraje Motorband ve finále v pražské sportovní hale před 12000 diváky.

Kotva 1

V roce 1990 odjíždí toto seskupení pod domácí manažerskou stájí "ART PRODUCTION K" natočit své první album "Made in Germany" do západoněmeckého Stuttgartu (jako vedlejší produkt nahrává tuto desku i v české mutaci, které se následně bez propagace a "proma" prodává na českém trhu celý náklad - 30.000 ks). Po manažerském a organizačním kolapsu se však skupina rozchází do jiných hudebních útvarů a Kamil Střihavka odchází na sólovou dráhu.

madeingermany_motorband.jpg
Rocknroll.jpg

V roce 1993 se Milan Daim stává novým zpěvákem Motorbandu. Libor se s nabídkou obrací i na bývalého bubeníka "Hafa". Druhou kytaru doplňuje René Schildhauer a basu Jakub Fojtík. V této sestavě zůstávají  Motorband do roku 1994 a vydávají svoji druhou desku Rock 'n' Roll.

Josef Šutara /zpěv/ s Liborem staví v roce 2002 nový Motorband a do sestavy přicházejí Zbyněk Haase /kytara/ s bratrem Romanem /bicí/ a Radek Šikl /baskytara/. Sestava začíná koncertovat a nové CD "Satisfakce" vydává v roce 2005.

02.jpg
03.jpg

V roce 2008 Motorband nahrává ve složení: Radek Popel /zpěv/, Libor Matejčik /kytara/, Martin Przeczek /kytara/, Sláva Safonkin /baskytara/, Daniel Hafstein /bicí/ čtvrté album Heart Of The Machine, které je produkované v německém Hanoveru a vychází na jaře 2009. Jde o první čistě anglicky zpívané album Motorbandu, které jako bonus obsahuje rockovou partii ke skladbě Amore Vittoria opery Pietro e Lucia. Ta úspěšně boduje v hitparádách anglických rockrádií. Krátce po vydání alba Libor staví nový Motorband s Josefem Šutarou.

Na podzim 2010 je stěžejní osobností nový baskytarista a ikona českého hardrocku Karel Adam (ex-Vitacit, ex-Kreyson, ex-ABBand ad.). Pozice bubeníka je v krátké době obsazena novým jménem: Klaudius Kryšpín. V roce 2015 se dlouho očekávaným druhým kytaristou stává Jan "Hans" Jiříček (ex-Titanic). Navíc dochází k ještě zásadnější změně - Josefa Šutaru nahrazuje nesmírně talentovaný zpěvák Luděk Struhař (ex-Vindex). Bohužel Klaudu Kryšpína sužují zdravotní potíže, které vyúsťují v zastavení činnosti. Po vzájemné dohodě tak Motorband angažuje nového bubeníka Stanleyho Jahodu a na konci roku 2016 ho nahrazuje Ivo Batoušek z Jumping Drums. Nové album je na spadnutí.

Luděk Struhař /zpěv/, Libor Matejčik /kytara/, Jan Jiříček /kytara/, Karel Adam /baskytara/, Ivo Batoušek /bicí/ - sestava Motorbandu 2017 a nové album s výstižným názvem "V" vyšlo 23. července toho roku

Obal CD - Motorband - V1.jpg

Navíc v listopadu vstoupil do kin Motorband Restart. Hudební dokumentární film se ohlíží za osudy hudebníků, kteří v osmdesátých letech budovali heavy metalové podhoubí v tehdejším Československu. Ústřední postavou dokumentu je kytarista Libor Matejčík a jeho příběh plný odhodlání dostat se na vrchol. Během let kapelou prošla řada dnes úspěšných hudebníků. Kde jsou bývalí členové kapely, jak se jim daří a jak daleko to dotáhli? 

Rok 2019 - Motorband oznamuje, že jí po vzájemné dohodě a v přátelském duchu opouští bubeník Ivo Batoušek,zpěvák Luděk Struhař a kytarista Jan „Hans“ Jiříček. Situace uzrávala již několik měsíců, kdy se projevil rozdílný pohled těchto skvělých muzikantů a zbytku kapely na tak podstatné věci, jako jsou četnost vystoupení, vzájemná komunikace, žánrová orientace a nový repertoár. Libora s Karlem doplňují Stanislav Pliska /bicí/, Vojta Brázda /kytara/ a po krátkém působení za mikrofonem Petra Malýho střídá v roce 2020 zpěvák Ladislav Korbel. Nové album k 35. výročí existence Motorbandu vychází 4. května 2021

Černá a bílá.png
obal.webp

Postupem času měl Láďa Korbel jiný názor na finanční strategii, vedení PR kapely, ve sjednávání koncertů, i na plánování vlastních koncertů pro rok 2022. Neshod přibývalo, až se staly pro obě strany neúnosnými a tak na začátku roku 2023 Ladislav odchází. Bez vyhlášení konkurzu se zanedlouho do kapely přihlašuje na post zpěváka Petr Kutheil a Motorband tak v plné síle nastupuje do studia natáčet nový singl pro připravované album! Prostřednictvím platformy HitHit vznikl projekt pro jeho realizaci a ten byl splněn na více jak 100% !! Po festivalové sezóně se Motorband uzavírá do studia a probíhá natáčení sedmého alba "Motorband 007",  které oficiálně vychází 22. března 2024. V této chvíli však kapelu překvapuje nemilá zpráva Standy Plisky - "končím". Novým bubeníkem Motorbandu se stává Filip Vacínek.

7.jpg

Libor Matejčik

Vojta Brázda

Petr Kutheil

Filip Vacínek

Karel Adam

marko web.jpg
Čertek.jpg
RÁDIO FRM-net adresa-1200x1200-2015.jpg
bottom of page