top of page
Pliska

13. červenec 1996, Praha

Bicí: DW Design Acrylic

Snare: Ludwig Universal Brass 14x6,5 / Tama Metalworks 13x7

Činely: Alchemy, Zildjian, Paiste, Sabian

Paličky: Balbex

Blány: Remo

Mechanika: Pearl, Tama, Gibraltar

  • Facebook - White Circle
Filip.jpg

Protože táta byl taky bubeník, tak sotva, co jsem se naučil sedět, sedl jsem rovnou za bubny. Doma nám často na hi-fi věži hrály na plný koule kapely jako Rammstein nebo Arakain, který patří doteď mezi moje nejoblíbenější kapely. Takže jsem od mala odkojenej na rockový a metalový muzice.

I když moje první vystoupení bylo v ZUŠce na triangl tak později už to bylo za bicíma. Buď vystoupení v rámci ZUŠky nebo jsem hrál jako „host“ na pár písní v kapele mého táty. Mojí první kapelou byla Wooden Brain a premiérový koncert s ní jsem měl paradoxně ve stejným městě jako můj první koncert s Motorbandem – v Havlíčkově Brodě v klubu Oko.

Wooden Brain byla klasická rock/grungová kapela cca 15 letejch kluků, kterejm chyběla už jen garáž ke zkoušení, abysme si připadali jak začínající kapely v americkejch filmech. Tenkrát jsme hráli koncerty po klubech převážně v Praze. Zúčastnili jsme se soutěže kapel Emergenza, ve který jsme vyhráli 1. kolo a dostali se do středoevropskýho finále. Po Wooden Brain jsem hrál v metalcorový kapele Forget Your Enemies a v roce 2016 jsem odehrál jednu sezónu s metalovou kapelou Hand Grenade. S těma jsem si poprvé zahrál na několika  top velkejch festivalech. Za ty roky hraní jsem doprovázel třeba italskýho zpěváka Drupiho, Petra Koláře nebo Aničku Slováčkovou.

Pořád si řikám, že už nemůžu nic dalšího brát. Ale vždycky se najde nějaká kapela, která mě natolik zaujme, že do ní nastoupim. V současnosti tak kromě Motorbandu mám svojí kapelu Meridian, se kterou jsme nahráli CD a je ,dá se říct, pořád ve vývoji. Pak máme se zpěvákem Petrem Kutheilem poprockovou kapelu Kutheil+ live band. Hraju ještě v kapele Strahov, párkrát do roka se zpěvákem Davide Mattioli a příležitostně v divadle RockOpera Praha.

Autorsky jsem se podílel téměř ve všech zmíněných kapelách. V kapele Meridian jsem komplet vymyslel a nahrál bubny na CD. V Hand Grenade jsem nahrával singl „Víc než se zdá“ a v Kutheil + live band se najde taky spousta písní, na kterých jsme makali spolu s Petrem - například „Jedna z milionu“.

A co bych si přál v budoucnu? Vždycky jsem si chtěl zahrát s rockovou/metalovou kapelou ve velký vyprodaný hale s orchestrem za zády a pořád věřim, že se mi to jednou splní.

bottom of page