top of page

LADISLAV KORBEL

ZPĚV

  • Facebook - White Circle
Lada.jpg

Hudba patří do mého života už od dětství. Rock poslouchám asi od deseti let, začal jsem českou scénou a časem jsem rozšiřoval své obzory za hranice naší země. Často jsem zpíval na táborech s kytarou u ohně, co však považuji za první vystoupení, bylo v šestnácti letech na ZUŠ v Ostravě – Porubě, kde měli mít kamarádi předehrávky a zeptali se mě, zda jim k tomu nezazpívám. Byla to píseň Even Flow od Pearl Jam.

První kapela byla Pracovní název. Za úspěch považuji jistou regionální popularitu. V kapele jsem tvořil hudbu i texty převážně já, ale časem jsem měl pocit, že to šlo mým kolegům lépe a podílel jsem se pak už jen na pěveckých linkách a samotné interpretaci. Sám jsem zvědav, jestli se k tvorbě někdy vrátím. Působil jsem také v progressive metalové kapele Raptus, spolupracoval jsem na jednom albu heavy metalové bandy Angels Fate. Pak jsem se přestěhoval do Prahy a účinkoval asi ve dvou desítkách muzikálů, během toho jsem ještě dvě sezóny vypomohl v párty kapele Lucky Band. V současné době působím v kapele DeColt, která je ostatně žánrově podobně orientovaná jako Motorband.

Mé dřívější sny už se částečně splnily a plní. Doufám, že se mi podaří vytvořit ve své umělecké kariéře něco, co mě přežije.

14. září 1987  Praha

Korbel
bozp.jpg
RÁDIO FRM-net adresa-1200x1200-2015.jpg
mss.jpg
bottom of page