Motorband - czech rock band

motorband

EP 2015

 

 

Počítadlo

Online: 4
Přístupů: 19771

Přihlášení
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo?
motorband

Motorband je mašina pohlcující všechny milovníky heavymetalu, rocku a dalších žánrů. Svoji hudbou uspokojí i ty nejnáročnější.  Ostřílení a zkušení muzikanti s letitou zkušeností zaručují tu nejvyšší kvalitu.

 

Rocková skupina Motorband ke své 30-ti leté existenci připravuje dvojalbum a hudební film, který bude součástí výročního dvojalba jako DVD.

Na začátku roku 2017 vyjde CD plné novinek, hudebních inovací a díky zkušenostem nabytých dlouholetým působením slibuje návrat králů českého rocku na světové úrovni.

 

Nyní koncertují v sestavě: Luděk Struhař (zpěv),  Libor Matejčík (kytara), Karel Adam (bass kytara), Jan Jiříček (kytara) a Ivo Batoušek (bicí).

 

HISTORIE

 

V roce 1986 vzniká v severočeských Teplicích skupina Motorband, jejíž hvězda začíná strmě stoupat a během dvou let se skupina ve složení: Kamil Střihavka /zpěv/, Libor Matejčík /kytara/, Tomáš Krulich /kytara/, Tomáš Jarolím /baskytara/, Daniel Hafstein /bicí/ hrající tehdy populární speedmetal stává stálicí československé metalové scény spolu s takovými kapelami jako Arakain, Citron nebo Vitacit. Vrcholem tohoto období se stává soutěž Rockfest, kdy hraje Motorband ve finále v pražské sportovní hale před 12000 diváky. 


V roce 1989 je již Motorband dostatečně známá metalová kapela, která své aktivity postupně rozšiřuje z teplického okresu na celé tehdejší Československo. To si také uvědomuje Petr Janda, a tak je soubor pěti mladých nadějných muzikantů jako jeden z prvních přizván k natáčení projektu Rockmapa.

Jejich muzikantský um vypilovaný nekonečnými hodinami zkoušení je v této době něčím naprosto vyjímečným. Také fanouškovská základna utěšeně roste s každým novým vystoupením v rozhlasu či televizi, takže vydané singly jdou na dračku a možnost vydání první samostatné LP Made in Germany se naskýtá již příští rok. 


Je rozhodnuto, že celá deska se bude nahrávat v tehdejším západním Německu a kromě české verze vyjde i verze anglická. Díky nesrovnalostem a změnám managementu se však na anglickou verzi již nedostane. Po neshodách odchází frontman Kamil Střihavka. Libor s Danielem odcházejí do Kreysonu a Tomášové Krulich do Kabátu a Jarolím se vydává vlastní cestou.

 

V roce 1993 se Milan Daim stává novým zpěvákem Motorbandu. Libor se s nabídkou obrací i na bývalého bubeníka "Hafa". Druhou kytaru doplňuje René Schildhauer a basu Jakub Fojtík. V této sestavě zůstávají  Motorband do roku 1994 a vydávají svoji druhou desku Rock 'n' Roll. 

Další znovuzrození kapely přichází v roce 2002.

Josef Šutara /zpěv/ s Liborem staví nový Motorband a do sestavy přicházejí Zbyněk Haase /kytara/ s bratrem Romanem /bicí/ a Radek Šikl /baskytara/. Sestava začíná koncertovat a nové CD "Satisfakce" vydává v roce 2005.

 

V roce 2008 Motorband nahrává ve složení: Radek Popel /zpěv/, Libor Matejčik /kytara/, Martin Przeczek /kytara/, Sláva Safonkin /baskytara/, Daniel Hafstein /bicí/ čtvrté album Heart Of The Machine, které je produkované v německém Hanoveru a vychází na jaře 2009. Jde o první čistě anglicky zpívané album Motorbandu, které jako bonus obsahuje rockovou partii ke skladbě Amore Vittoria opery Pietro e Lucia. Ta úspěšně boduje v hitparádách anglických rockrádií. Krátce po vydání alba Libor staví nový Motorband s Josefem Šutarou.

 

Na podzim 2010 je stěžejní osobností nový baskytarista a ikona českého hardrocku Karel Adam (ex-Vitacit, ex-Kreyson, ex-ABBand ad.). Pozice bubeníka je v krátké době obsazena novým jménem: Klaudius Kryšpín. V roce 2015 se dlouho očekávaným druhým kytaristou stává Jan "Hans" Jiříček (ex-Titanic). Navíc dochází k ještě zásadnější změně - Josefa Šutaru nahrazuje nesmírně talentovaný zpěvák Luděk Struhař (ex-Vindex). Bohužel Klaudu Kryšpína sužují zdravotní potíže, které vyúsťují v zastavení činnosti. Po vzájemné dohodě tak Motorband angažuje nového bubeníka Stanleyho Jahodu, který patří k nové generaci mladých bubeníků.  

Na konci roku 2016 angažují bubeníka Ivo Batouška z Jumping Drums.