Motorband - czech rock band

Luděk Struhař

EP 2015

 

 

Počítadlo

Online: 4
Přístupů: 2057

Přihlášení
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo?
Navigace: motorband >> Luděk Struhař
Luděk Struhař

 

*26.08.1968

Zlín

 

O muziku jsem se zajímal vždycky, ale ze začátku samozřejmě jen jako posluchač. Začínal jsem jako malý, to mi bylo možná 9 - 10 let, na Boney´m, Beatles, Sussy Quatro později Black Hearts, Kiss, Queen atd. Potom v období dospívání přišel na řadu Accept, Judas Priest, Iron Maiden, Metallica a další.

Moje první veřejné vystoupení bylo se skupinou Ohnutý Hřebík. Tam jsem začal původně jako zpěvák, ale pak jsem, víceméně donucen okolnostmi, musel hrát i na bicí, protože bubeník se hodně často nedostavoval na zkoušky a tak jsem byl jediný, kdo za něj mohl zaskakovat. Nebylo to jenom o kapele, ale byla to kapela + komunita dalších několika desítek lidí, kteří s kapelou sympatizovali a různě se angažovali a nebo jen fandili. Nádherné období, plné někdy možná až neuvěřitelných situací o kterých by si dnes spousta lidí myslela, že se nikdy nemohli stát. Jakožto dlouhovlasí, metaloví vyvrhelové komunistického systému jsme byli neustále sledováni policií, zatýkáni a vyslícháni kvůli všemu, co se všude v okolí přihodilo … i když jsme s tím většinou neměli nic společného. Tenkrát to byl ale takový „folklór“.

Pak následovalo hodně dalších seskupení a hudebních těles ve kterých jsem působil, ať už jako bubeník a nebo zpěvák, někdy i obojí. Salieri, Vivian, Premier, Wayn, Babyloon, Sára, Exband, Flashback – Accept revival, Vindex, Signum Regis, doprovodná kapela Gabriely Gunčíkové … Možná ještě pár hostování v různých projektech. Momentálně ještě působím v kapelách Imperium, Horst a metalových Warning Vision.

Určitě mám i nějaké muzikantské mety – i když je pravda, že některé z nich už se mi možná zčásti splnily. Dá se to ale vždycky posunout někam výš a doufám, že to společně dokážeme s Motorbandem.